Aktuality

SM DIVIZE-22.kolo

17.04.2018 19:44

Tak a je dobojováno. Vítězem SM divize s právem postupu do 3.KLM se stává KK Šumperk. Druhé skončily Přemyslovice a sobotu 21.4.2018 se zúčastní kvalifikace s družstvem JM divize KK Orel Telnice, odveta je o týden později v Přemyslovicích(rozpis kvalifikace najdete v sekci aktuality).Se soutěží se loučí Krnov a SKK Ostrava B. O setrvání Minervy Opava v divizi rozhodne výsledek kvalifikace.

Gustav Vojtek

SM DIVIZE-21.kolo

12.04.2018 20:21

O postupujícím a tom, kdo se zúčastní baráže o 3.ligu, rozhodne až poslední kolo, stejně jako o tom  kdo doprovodí Krnov do nižší soutěže. Sedlnice doma porazily Jeseník o 30 kuželek. Přemyslovice ve velice vyrovnaném zápase s Michálkovicemi vyhrály o 6 klacků a stále bojují o prvenství v soutěži. Bohumín přehrál sestupující Krnov. Horní Benešov rekordem kuželny(2794) rozdrtil hosty z Ostravy. Šumperk si komplikuje postup a doma ztratil další bod za remízu s Přerovem. Opavské derby dopadlo lépe pro hostující Minervu,která o 10 kuželek porazila TJ Opava.

Gustav Vojtek

Aktiv zástupců oddílů

12.04.2018 20:06

VV MS a OL kraje se rozhodl plánovaný aktiv zástupců oddílů 18.4.2018 přeložit na jiný pozdější termín,o kterém budete včas informováni.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 21. kolo

08.04.2018 07:42

MS-kraj:  V předposledním kole vyhrál vedoucí tým VOKD nad zachraňujícím se KHB. Druhé v pořadí Odry zvítězily v Hranicích a tak o postupujícím rozhodne až závěrečné kolo. VOKD hrají poslední zápas v Bohumíně, zatímco Oderští hostí Minervu. Porubským bude stačit k postupu remíza, v případě prohry bude rozhodovat skóre, které mají zatím o něco VOKD lepší. Také o záchranu se bude ještě bojovat. Dva sestupující jsou už jasní, třetího také určí poslední kolo.

OL-kraj:  Po 21.kole je o postupu rozhodnuto. Béčko Rýmařova vyhrálo na nedaleké kuželně v Břidličné těsně 5:3 a předstihlo tak Zábřeh, který má už své zápasy předehrané. O sestupu tří družstev se také rozhodne až v posledním kole mezi čtyřmi týmy. Zatím to má jisté D-tým Horního Benešova a dále je na tom nejhůře Jeseník B. Tak jak to vždy bývá v závěrečných kolech, objevily se mnohé překvapivé výsledky, které se nedají komentovat.

MK

MS+OL kraj – 20. kolo

18.03.2018 14:03

MS-kraj:  Dvě kola chybějí do konce obou soutěží krajských přeborů. VOKD má náskok čtyř bodů a k postupu má nejblíže. Menší komplikací byla remíza ve vzájemném střetnutí obou porubských oddílů, když favorita překvapil svým výkonem M.Číž (464). V Dobroslavicích získalo béčko Sedlnic už šestou výhru po sobě a dostalo se na třetí místo. Ve vyrovnaném zápase vyhrály Odry těsně s Hlubinou. Dvě další utkání přinesly pro domácí nejlepší výkony sezóny: Minervy B proti Hranicím a Bohumínu C proti Opavě C. V nedělním utkání vyhráli domácí KHB nad druhým v pořadí Bílovcem 6:2.

OL-kraj:  Těsně před koncem soutěže mají šanci na postup už jen tři týmy. Suverénní vítěz podzimní části Rýmařov B vyhrál hladce v Jeseníku. Domácí se drželi jen v úvodní třetině. Zábřeh v Přerově otočil průběh dvěma výhrami v poslední třetině (L.Horňák-472) a Horní Benešov C v Mor.Berouně nedál domácím šanci vyrovnanými výkony všech svých hráčů. Venku ještě vyhrál Šumperk C s již odevzdaným Hor.Benešovem D a HKK Olomouc C v Přemyslovicích, kde byla nejlepší A.Machalíčková (444). Jedinou výhru v tomto kole pro domácí zachránil Lipník po velkém boji s Břidličnou. Kromě již jistého H.Benešova D jsou sestupem ohrožena ještě čtyři družstva.

MK

SM DIVIZE-19.kolo

13.03.2018 17:20

V devatenáctém kole byla úspěšnější hostující družstva. Bohumín nenavázal na domácí výkony a ve vyrovnaném zápase s Jeseníkem si připisuje pouze bod za remízu 4:4. Horní Benešov nestačil na hostující Sedlnice, které zásluhou dobrého závěru utkání berou dva body. Přemyslovice jasně přehrály poslední Krnov o 249 kolků.Šumperk doma nečekaně  podlehl Ostravě a na čele tabulky má náskok už jen tři body.Minerva si doma poradila s Přerovem a připisuje si důležité dva body. Opava nevýrazným výkonem podlehla Michálkovicím 2:6 o 104 kuželky.

Gustav Vojtek

Rozpis kvalifikace o 3.ligu

11.03.2018 12:24

Rozpis kvalifikace o 3.ligu.pdf

MS+OL kraj – 18. kolo

04.03.2018 16:10

MS-kraj:  Zápas vedoucího VOKD s Minervou byl odložen. Protože následující týmy prohrály, náskok na čele tabulky zůstal stále tříbodový. Až na jeden zvítězila v ostatních zápasech s přehledem domácí družstva. Sedlnice B se výhrou v Horním Benešově odpoutaly od pásma sestupu. V tomto utkání zaznamenal domácí M.Weiss nejlepší výsledek sezóny (492) a ani tento výkon nepomohl. Hosté nakonec po dramatickém závěru zvítězili o 20 kolků! Boj o postup vypadá už dost jasně, sestup má zatím jisté jen céčko VOKD. Nejméně další čtyři týmy jsou ohroženy.

OL-kraj:  Všechna utkání osmnáctého kola pro domácí! Jak to vypadá, tak o postup si to asi rozdají tři celky: na jaře nejlepší Zábřeh C, podzimní suverén Rýmařov B a C-tým Horního Benešova. Čtyři kola před koncem nemají ještě jistou záchranu družstva druhé půlky tabulky. V tomto kole zaznamenal nejlepší výkony sezóny R.Štětka z Lipníku v Jeseníku (467) a doma přemyslovický L.Vybíral (468). Ten se hlavně zasloužil o to, že jeho tým vyhrál důležité utkání s Břidličnou o 5 kolků!

MK

SM DIVIZE-18.kolo

04.03.2018 12:15

V 18 kole SM divize vyhráli třikrát domácí a třikrát hosté. Jeseník doma nestačil na Přerov.Přerovští nejlepším výkonem letošní sezony na Jesenické kuželně berou zaslouženě dva body. Michálkovice doma potvrdily roli favorita a porazily  Minervu. Sedlnice doma nestačily na Přemyslovice,které také nejlepším výkonem kuželny si odvážejí dva body.Ostrava ve vyrovnaném utkání s Opavou srazila o 22 kolků více a body zůstávají v Ostravě. Krnov doma prohrál se Šumperkem,který také nejlepším výkonem kuželny potvrdil roli vedoucího týmu tabulky a bere dva body.Bohumín potvrdil jarní formu a zvítězil nad Horním Benešovem.

 

SM DIVIZE-17.kolo

27.02.2018 18:07

V sedmnáctém kole severomoravské divize bylo odloženo pro nemoc hostujících hráčů utkání mezi Přerovem a Michálkovicemi. Po domluvě vedoucích družstev se zápas odehraje 24.3.2018 v 10:00.Domácí prostředí si pohlídala všechna družstva kromě Přemyslovic, kde se body dělily. Horní Benešov nejlepším výkonem sezony na domácí kuželně (2793) jasně přehrál Jeseník o 160 kuželek. V Přemyslovicích se odehrálo velice vyrovnané utkání, o dělbě bodů rozhodli až poslední hostující hráči. V Šumperku domácím hráčům zajistila vítězství, až v závěru zápasu, Růžena Smrčková. Opava rozdrtila hráče z Krnova 8:0 o 225 kolků. Minerva si pohlídala utkání s Ostravou a zaslouženě zvítězila.

Gustav Vojtek

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>