Aktuality

MS+OL kraj – 16. kolo

18.02.2018 10:38

MS-kraj:  Hlubina po výhře nad VOKD A ubrala trochu z náskoku na čele. Rozhodující obrat v utkání nastal po výhře R.Pastvové. Po dobrém začátku vyhrály Dobroslavice nad KHB. Nejlepší byl na závěr hostující V.Kotrla (429). Družstvo VOKD C uhrálo své třetí vítězství díky lepšímu závěru a v úvodu výkonu H.Hýžové (428). Oderští překvapivě nechali body Sedlnicím B. Těm se zdařil úvod a vedli už 4:0. Vyrovnané byly vítězné zápasy pro domácí na Minervě a v Hranicích, kde v závěru potvrdila výhru A.Ledvinová (443).

V soutěži jednotlivců je na čele S.Ovšáková z Oder před P.Markem z Hlubiny, v zisku bodů pro družstvo vede dvojice z Hranic A.Ledvinová a P.Pavelka.

OL-kraj:  V pěti kolech jarní části neztratil po podzimu pátý Zábřeh C ani bod a dostal se na první místo. Za ním čeká C-družstvo H.Benešova a béčko Rýmařova, které má ještě jeden zápas odložený. Dvojice Břidličná a HKK Olomouc C má již menší ztrátu. Zbývající družstva budou mít starosti se záchranou. Béčko Jeseníku po výhře v Olomouci získalo další dva body doma s H.Benešovem D. I přes zde nejvyšší výsledek hostujícího Z.Kmenta (459) byli domácí vyrovnanějším týmem. Jedinou výhru venku dosáhl Rýmařov v Mor.Berouně, když domácí nezopakovali předchozí výsledky. Body M.Berouna jen Chmela ml. a starší. Šumperk vedl v Zábřehu 3:1, ale v závěru L.Horňák vše otočil. Smůlu měl Lipník v Přemyslovicích. Měl v zápase dvě těsné prohry a po maximu sezóny domácího M.Ondroucha (465) nebyl daleko k zisku bodu, Chybělo 12 kolků. Družstvo Přerova C a také L.Daňa (478) měli proti Břidličné nejlepší výkony doma, za Břidličnou I.Mrhal ml.(473). Přes 90 kolků měli už v H.Benešově navíc hráči HKK Olomouc. Poslední pár pro domácí zápas o 20 kolků zachráníl.

MK

SM DIVIZE-15.kolo

12.02.2018 17:36

Patnácté kolo Severomoravské divize bylo v režii domácích týmů až na překvapení v Přemyslovicích.Domácí proti Jeseníku nehráli špatně až na výpadek třetího hráče domácích,který rozhodl celé utkání a tak si Jeseník odváží cenné dva body. V Šumperku bylo utkání vyrovnané až do posledního hodu,hosté z Horního Benešova měli po polovině zápasu nahráno o 56 kolků více, zejména zásluhou Barči Bártkové (460). Závěr utkání už patřil domácím koncákům Vymazalovi a Smrčkové, kteří otočili a nahráli ještě 20 klacků navíc.Opava si hladce poradila s Bohumínem.Minerva získala důležité body o setrvání v soutěži se Sedlnicemi.Přerov potvrdil roli favorita s posledním Krnovem a hladce zvítězil 8:0.Jednoznačné utkání se odehrálo také v Michálkovicích,kde hostující SKK Ostrava nestačila na domácí.Michálkovice se dostaly na druhou příčku divize.

MS+OL kraj – 15. kolo

11.02.2018 16:10

MS-kraj:  Šestá výhra družstva VOKD A za sebou nad Dobroslavicemi opět zvýšila náskok na čele. Další týmy za ním ztratily, Odry prohrály v Bohumíně a Hlubina doma s Bílovcem, který je s tříbodovou ztrátou na druhém místě. Jako jediný v tomto kole vyhrál venku. Vzadu to kromě céčka VOKD mají nejhorší Hranice. Třetí ohrožený v soutěži se bude ještě hledat. V příštím kole se hraje derby předních celků tabulky mezi Hlubinou B a Porubou A.

Snad se v příští sezóně nebude kvůli jednomu utkání celou neděli čekat na ukončení kola a ve druhé skupině OL-kraje na včasné zasílání zápisů!

OL-kraj:  Dvě utkání tohoto kola chybí. V Rýmařově se muselo odložit kvůli chybě ligového rozlosování. Družstva se dohodla na náhradním termínu. Ke druhému zápasu ale oddíl HKK Olomouc neposlal zápis! To už se mi dlouho nestalo. Snad oddíl na STK podá dostačující vysvětlení k nesplnění své základní povinnosti. Výhrou v Břidličné se na první místo dostal Zábřeh C, který zde zahrál nejlépe z hostujících týmů, naproti tomu domácí skoro nejhorší. První prohru v soutěži zde utrpěl L.Horňák. Drama se konalo v H.Benešově. Oba Kankovští dokázali ve druhé třetině zvýšit na 3:1 pro Přemky, ale závěr přece jen patřil domácím. O jeden kolek! V Lipníku i v Šumperku vyhráli přesvědčivě domácí. Nejlépe v prvním utkání V.Zeiner (430), ve druhém K.Petková (474)!

MK

SM DIVIZE-14.kolo

05.02.2018 19:37

Ve čtrnáctém kole severomoravské divize se domácí radovali jen jednou,jinak všechny body odvážejí hosté!!! Bylo to velmi vyrovnané kolo největší rozdíl byl 46 kolků.Jeseník doma s Ostravou nehrál špatně, ale na závěr Daneše Šodka už nestačil.Body si odvážejí hosté z Ostravy.Krnov doma nestačil na hostující Michálkovice a prohrál o 38 kuželek.Bohumín jako jediný udržel domácí prostředí a vyhrál s Mimervou.Velice důležité utkání o první místo se hrálo v Přemyslovicích kde domácí vedli 3:0 o 34 kolků, hosté ze Šumperka měli kvalitnější závěr a zvítězili 5:3 o 46 kuželek a pojistili si první místo v tabulce.Velice vyrovnané utkání se odehrálo v Sedlnicích, kde hostující Vojtěch Venclík začal výkonem 501 sražených kuželek. V prostředním náhozu měl Přerov menší výpadek ale i to stačilo k zisku dvou bodů.Horní Benešov nestačil na hostující Opavu,které se na venkovních kuželnách na jaře hraje lépe než doma.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 14. kolo

04.02.2018 09:54

MS-kraj:  Pátá výhra družstva VOKD A vynesla tento tým do čela krajského přeboru. Hladce si poradil s jedním z kandidátů na přední umístění, se Spartakem Bílovec. Další místa stále udržuje Hlubina a také Odry, které mají jeden zápas k dobru. V tomto kole všechny zápasy vyhráli domácí. Zdá se, že se o postupu rozhodne mezi prvními pěti týmy, zbývající budou bojovat o záchranu. Již v dalším kole se hrají důležitá utkání první pětky. Výkonem tohoto kola bylo 476 a maximum sezóny porubského M.Bezruče.

OL-kraj:  Také zde vyhrála všechna utkání domácí družstva. Až na suverénní výhru Horního Benešova C s Břidličnou, kdy domácí zahráli maximum sezóny, to ale byly velmi dramatické a vyrovnané souboje. V Olomouci prohrál Šumperk o jediný kolek. Jeseník B musel ve třetí části držet těsný náskok. V Mor.Berouně se utkali nejlepší hráči hned na úvod a mohlo dojít k překvapení v Přerově, když hosté z Lipníka měli po dvou třetinách náskok skoro 100 kolků, ale domácí v závěru dokázali nemožné. V Zábřehu po pěkném výkonu R.Valové (465) se zdálo, že přece jen hosté první místo udrží. Pak přišel výkon L.Horňáka (481). Jako u MS-kraje, prvních pět o postup, ostatní o udržení.

MK

MS+OL kraj – 13. kolo

21.01.2018 15:11

MS-kraj:  Z vedoucí čtyřky ztratila již v týdnu Hlubina po prohře v Sedlnicích. Zbývající tři družstva nezaváhala. Doma vyhrál Bílovec nad Dobroslavicemi. Vedl již 4:0, ale poslední dvě utkání patřily hostům. Venku vyhrála Poruba v Opavě. Přes sto kolků nahrála první dvojice J.Žídek (472) spolu s R.Šimkem a bylo rozhodnuto. Suverénně vyhrálo béčko Oder nad céčkem Poruby, které je již zřejmě smířeno se sestupem. Hraničtí si až na P.Pavelku neporadili s kuželnou v Bohumíně a výsledkem byla vysoká výhra domácích. Od první čtyřky se trochu odtrhla Minerva B po prohře v H.Benešově. Hosté sice bodovali v každé třetině, výhry domácích však byly vyšší.

OL-kraj:  Utkání prvních dvou týmů tabulky skončilo remízou a mezi ně se dostala Břidličná po hladké výhře nad HKK. Benešovští zahráli v Rýmařově nejlépe z hostujících družstev v sezóně a díky výpadku domácích ve druhé třetině jim stačily dvě výhry k celkové remíze. Dobře zahrál Zábřeh v Lipníku. Nejprve druhý sezónní výkon M.Pěničky (454) a rozhodující výsledek L.Horňáka v páté sérii. V Horním Benešově domácí D-družstvo v poslední třetině snižovalo náskok Přerova, ale hostům nakonec dvě devítky zůstaly. Překvapivě s převahou vyhrál Moravský Beroun v Přemyslovicích a odpoutal se tak od posledního místa. Nejlépe z hostů Z.Chmela ml. (458). K překvapení měl blízko i Jeseník B v Šumperku. Nevyužil dvou nabídek domácích a chybami se připravil o body. 65 chyb je na družstvo opravdu hodně, zvláště když nakonec chybělo pouhých pět kolků.

Používejte pro zápisy předepsaný formulář (-xls-), který je uveden v rozpisech soutěží nebo na webových stránkách. Jinak musíme zápisy přepisovat a nemůžete také výsledek sami zakládat (H.Beneš. D i B).

Následující víkend se soutěže nehrají, pořádají se krajská finále jednotlivců.

Mil.Kovář (ko.miloslav@seznam.cz)

SM DIVIZE-13.kolo

21.01.2018 15:01

Ve třináctém kole SM divize Šumperk  přehrál hosty z Jeseníku o 96 kolků a drží si dvoubodový náskok na čele tabulky. Opava doma nenavázala na výkon z minulého kola a prohrála s  Přemyslovicemi o 90 kolků.Minerva ve vyrovnaném utkání s Horním Benešovem vybojovala výhru až v závěru utkání o 27 kuželek.Překvapení se zrodilo v Přerově kde zásluhou Krajčího Libora (489) a Romana Honla (481) zvítězil hostující Bohumín.Ostrava doma splnila povinnost s Krnovem a zvítězila o 50 kuželek.Michálkovice doma porazily oslabené Sedlnice o 142 kolků.

Gustav Vojtek

Přebory jednotlivců 2018

17.01.2018 21:17

Na dnešním VV MS+OL kraje byly schváleny startovní listiny a jmenovité pořadí hráčů a hráček finálových turnajů přeborů jednotlivů MS+OL kraje. V sekci přebory jednotlivců naleznete tyto dokumenty,které budu aktualizovat podle odhlášených účastníků a nominovaných náhradníků. Jmenovité pořadí hráčů se může lišit od rozpisů jednotlivých kategorií!!! To znamená že se účastníci finálových turnajů budou řídit jmenovitým pořadím hráčů. Důvodem jsou dojezdové vzdálenosti u náhradníků a vytíženosti aut .Prosím zástupce OKS a předsedy oddílů aby tyto informace předaly na hráče. Žádám hráče a hráčky,kteří už teď vědí ,že se nezúčástní finálového turnaje(jedno z jakých důvodů) ať mi dají vědět,abych mohl oslovit případné náhradníky. Smlouvy o pořádání finálových turnajů budou zaslány na adresy ředitelů turnajů. V případě nějakých dotazů mě kontaktujte.

Gustav Vojtek

gustav.vojtek@seznam.cz

604 989 887

STK MS+OL kraje

SM DIVIZE-12.kolo

16.01.2018 18:07

V prvním jarním kole domácí berou body domácí družstva až na překvapení v Šumperku.Jeseník nenechal nic náhodě a hladce si poradil s posledním Krnovem.Sedlnice hezkým domácím výkonem nedaly šanci hostům z Ostravy(196 kolků). Bohumín si hlídal výsledek od začátku až do konce utkání a Michálkovice nedokázaly odpovědět.Horní Benešov nejlepším výkonem kola(2710) nedal šanci Přerovu.Přemyslovice vyprovodily hosty z Minervy kanárem a dotahují se na čelo tabulky. Šumperským domácí zápas vůbec nevyšel.Opava zahrála vyrovnané výkony a odváží si cenné dva body.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 12. kolo

14.01.2018 16:20

MS-kraj:  Jinak je zde od začátku roku boj o přední místa a tím o postup. Prvních pět týmů přesvědčivě vyhrálo, nečekala se jen výhra Oder v Dobroslavicích. Již v příštím kole, kdy jedou čtyři z nich na venkovní kuželny, se může vyrovnanost na čele trochu narušit. V šestém utkání kola, kde se jednalo spíše o umístění v závěru soutěže, se bojovalo mezi Hranicemi a družstvem KHB. Po vyrovnaném a dramatickém průběhu to mohlo v posledních hodech dopadnout s dělením bodů jakkoliv, nakonec však domácí vyhráli celkově o jedinou kuželku.

OL-kraj:  Po druhé porážce Rýmařova B za sebou se situace v popředí tabulky stále více vyrovnává. O jeden bod má méně druhý Hor.Benešov C a pak následuje dvojice Břidličná a HKK Olomouc C. V boji o záchranu vyhrál poslední Mor.Beroun v Jeseníku a také se dotáhl na družstva před ním. Jeseníku teď chybí několik hráčů, nicméně M.Beroun zahrál sezónní výkon družstev a po první třetině již měl náskok přes 110 kolků.  Dobrý výsledek uhrálo béčko Přemyslovic v Přerově a do čela jednotlivců v sezóně se zde dostal T.Zatloukal (476). Další sezónní výsledek i výhru dosáhla Břidličná v Šumperku, přestože domácí K.Petková držela naděje domácích po výkonu sezóny (471). Lipník měl v H.Benešově dobrý začátek, ale domácí zápas otočili. Nejlepe u domácích Zd.Černý (468) u hostů V.Kolářová (463) a R.Štětka (464). V Zábřehu za H.Benešov D bodovala pouze rodina Hendrychova, zbývající zápasy patřily domácím.  

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>