MS+OL kraj – 5. kolo

22.10.2017 17:02

MS-kraj: Překvapením tohoto kola jsou domácí prohry dosud suverénních Oder B s céčkem Opavy a druhého mužstva v pořadí Dobroslavic s béčkem Hlubiny. Oběma družstvům se tentokrát nedařilo jako v předcházejících zápasech. První výhru zaznamenaly po pěti kolech Hranice, když přehrály VOKD Porubu. Zatím nulu u proher a remíz si udrželo béčko Minervy a je po tomto kole na čele soutěže. V utkání s týmem Bílovce se definitivně rozhodlo až v posledních dvou střetnutích, po výhrách R.Smijové (452) a T.Krále (479). C-tým Poruby měl po první třetině ztrátu přes 100 kolků a to už skoro ženská část týmu hostů dokázala lehce udržet. Stejně jako Hranice si také KHB v nedělním utkání zajistily jasnou výhrou první body.

OL-kraj:  Družstvo Rýmařov B se osamostatnilo na čele soutěže a má dvoubodový náskok před šesticí týmů. V Přemyslovicích odehrál Rýmařov celkem šťastný zápas, po prohře v první třetině ve všech zbývajících vždy těsně vyhrával. Celkový rozdíl +26 kolků. V místním derby bývalých hráčů Břidličné prohrál domácí Mor.Beroun 2:6. K výhře rázně přispěl výkon a ustavující rekord T.Fiuryho (484). D-tým Hor.Benešova si s Lipníkem od začátku udržoval převahu. Zato mnohem těžší to měl C-tým stejného oddílu v Jeseníku. Po nerozhodné první třetině byly zbývající zápasy velmi vyrovnané, ale vždy se sťastným koncem pro hosty. Také v Zábřehu byla HKK Olomouc C vyrovnaným soupeřem až do poslední třetiny. Nejlíp zahrál u domácích V.Čamek (471). V Přerově to domácí neměli vůbec jisté. Nebýt jednoho výpadku hostů, tak by se rozhodovalo až na konci. Nejlepší byli u domácího Přerova M.Holas (474) a R.Petřík (465), u Šumperka P.Košťál (470).