Ohlédnutí za podzimní částí sezony

15.12.2015 14:28

SMD

Podzimním mistrem se stává celek Spartaku Přerov B, který má jednobodový náskok na pronásledovatele TJ Odry a TJ Opava B. Výkony Opavy jsou pro mne zatím velmi příjemným překvapením a pokud vydrží, rýsuje se celkem jednoznačná podoba dvou adeptů na postup (Přerov, Opava). Trochu za očekáváním zůstávají exligové celky SKK Ostrava a Sokol Michálkovice, stejně jako tradiční aspirant na vedoucí příčky – Minerva Opava, která zatím bodovala pouze doma a v Lipníku. Vyrovnaný střed tabulky doplňují SKK Jeseník a nováček z Dobroslavic, který zatím dokáže těžit z těžké domácí dráhy. S odstupem tří bodů je třetí od konce Krnov, který v poslední době naopak „kouzlo domácí dráhy“ ztratil. Předposlední Lipník v závěru podzimu dvakrát bodoval doma a zatím tedy neztrácí naději. Poslední Břidličná nezačala soutěž špatně, ale pak se to zlomilo a po osmi prohrách v řadě drží s pouhými čtyřmi body Černého Petra. Pořadí jednotlivců kraluje P.Dvorský z Oder, před přerovským J.Divilou ml. a třetí je M.Basista  z TJ Opava.

MSKP

Družstvo SKK Ostrava B po úvodních dvou ztrátách dokázalo desetkrát v řadě bodovat naplno, proto si také užívá vedení se čtyřbodovým náskokem na áčko Poruby. Tomu se venku nedaří zdaleka tak dobře, jako doma kde je zatím stoprocentní. S odstupem dvou bodů se drží celek Bílovce a béčko Sedlnic, které je pro mne příjemným překvapením, i když po výborné první polovině podzimu trošku polevilo. Minerva B také „polevila“, a to dost výrazně, když z posledních pěti zápasů získala pouhé 2 body.  Střed tabulky tvoří oba Bohumínské celky, které stejně jako béčko Opavy těží především z domácích zápasů. Béčko Poruby vypadalo velmi nadějně, ale zlom přišel po výhře v domácím derby. Od osmého kola si již nepřipsalo ani bodík. Překvapivě nízko v tabulce se nachází ještě vloni divizní Hranice, které dokázaly bodovat také pouze doma. Frenštát se letos trápí a tak to zatím na víc než předposlední místo nebylo. Poslední příčku po podzimu zaujímá nováček Kuželky HB. Sezónu nezačal zrovna nejlépe, ale po posílení kádru jeho výkony naznačují, že by konečné umístění mohlo být výrazně lepší. V tabulce jednotlivců jsou v první čtveřici tři hráči Bílovce (F. Sýkora, T.Binar a K. Šnajdárek), které doplňuje hráč SKK Ostrava M.Blinka

OLKP

Na čele se dlouho držela Břidličná, která se střídala s Rýmařovem. Obě družstva však v závěrečných třech kolech dvakrát ztratila a dala tak šanci ostatním. Podzimním mistrem se tak po čtyřech výhrách v řadě stává družstvo HKK Olomouc C o bodík před Prostějovským béčkem. V těsném závěsu jsou již zmíněná Břidličná a Rýmařov.  Myslím, že mezi těmito čtyřmi celky se na jaře rozhodne o postupujícím do divize. Pátý Přerov již ztrácí na čelo 4 body a musel by se zlepšit hlavně venku, kde zatím bodoval pouze v Mohelnici. Zábřeh měl také lepší začátek podzimu než jeho konec. Naopak Šumperk si v posledních pěti kolech výrazně polepšil, když v nich získal celkem 8 bodů.  Přemyslovice se po sestupu z divize trápí a střídají dobré a špatné výsledky bez ohledu na to, zda hrají doma či venku. Překvapením je nízký bodový zisk Mohelnice, která se i když má zápas k dobru, výrazně přibližuje dolnímu konci tabulky. O bodík níže (také se zápasem k dobru) je celek H.Benešova C, který zatím dokázal bodovat pouze doma. Ve Šternberku to příliš nefunguje po hráčské ani organizační stránce a po prohrách v posledních třech kolech je předposlední. Na samém chvostu tabulky se krčí s pouhými pěti body Jeseník B. V jednotlivcích vede J.Vymazal z Šumperka před olomouckým L.Jaškem a V.Pumprlou z Přerova.

Přeji všem příjemné prožití Vánoc a mnoho štěstí a zdraví do nového roku, který opět zahájíme soutěžemi jednotlivců.