Ohlédnutí za 7.kolem

08.11.2015 12:33

SMD

V 7. kole nepustily domácí celky hostům ani bodíček, i když výkony byly v jednotlivých zápasech velmi rozdílné. Přerovští hráči se svým výkonem 2791 přiblížili rekordu kuželny, ke kterému chybělo 24 kuželek. Jeseník nepodal špatný výkon, ale jejich nejlepší hráč dosáhl stejného výkonu jako nejhorší domácí, a tak to nemohlo skončit jinak než kanárem. Za domácí V. Venclík 494, J.Divila ml. 485. Michálkovice v utkání s Odrami rekord kuželny vytvořily, i když výrazně nižším výkonem 2545. Tady se asi bude rekord po rekonstrukci posouvat během sezony několikrát. Výkon o dalších cca 200 kuželek nižší (2332) stačil na výhru i Dobroslavicím nad H.Benešovem. Minerva si doma poradila s Krnovem. Domácí P. Martinec hrál bez jediné chyby a celkem jich měla Minerva pouhých 11. Základ k výhře Opavy s Břidličnou položil v prvním bloku R.Haim pěkným výkonem 464. Lipník nedokázal bodovat ani v sedmém zápase, tentokrát podlehl na kuželně SKK Ostrava.

MSKP

Hranice pustily Frenštátu pouhé 3 dráhy a připsaly si jednoznačnou výhru. SKK Ostrava B dokázal využít slabšího výkonu jednoho z domácích hráčů Kuželky HB a vytvořený náskok udržel až do konce. V derby družstev VOKD Poruba nedarovalo béčko nic svým kolegům z áčka a zaslouženě zvítězilo. Bílovec v Bohumíně utekl z kanára až v poslední směně. Minerva B nezačala v Sedlnicích vůbec dobře. Šťastná výhra o dvě kuželky ve čtvrtém duelu ale hosty nakopla, a v závěru se o devítku radovali z cenného vítězství. Na Hagemannu bylo utkání také vyrovnané. Děvčata z Bohumína v poslední třetině dotahovala, pro domácí nakonec zůstaly dvě devítky do plusu.

OLKP

Břidličná v Mohelnici utrpěla první letošní prohru. Svou kůži ale nedávala lacino. Před posledním soubojem ještě vedla o 3 kuželky, ale závěr patřil jednoznačně domácím, když L.Kumi dosáhl výkonu 459 a nedal svému soupeři šanci. Prostějov se doma opět o něco polepšil a především lepší dorážkou přehrál hosty z Přerova, za které dosáhl nejlepšího výkonu utkání J.Lenhart 468. V zápase Rýmařova s H.Benešovem se rozhodovalo až v posledním bloku, kde byli domácí výrazně lepší ve hře do plných. Nejlepší výkon L.Petrů (H.B.) 466. Už první dráha v utkání béček Šumperku a Přemyslovic naznačila, jak bude utkání vyrovnané. V prostřední části byli hosté úspěšnější a v dramatickém závěru uhájili rozdíl pouhých pěti kuželek. Olomoučtí v zápase se Zábřehem vyhrávali jednotlivé souboje sice těsně, ale o to častěji. Pěkná dráha v podání F. Všetičky (243). V závěru získal jediný bod hostů M.Vitásek, který se ale zřejmě „vyházel“ o hodinu dříve, když ve vedlejším utkání dosáhl za béčko ve III.KLM výborného výkonu 590 kuželek. Utkání ve Šternberku muselo být kvůli autonehodě hostů z Jeseníku odloženo. Podle mých informací to naštěstí odnesly pouze plechy.