Komentáře k 9.kolu

22.11.2015 21:58

SMD

Břidličná ani ve svém čtvrtém venkovním zápase nebodovala. Tentokrát podlehla na půdě dalšího nováčka v soutěži, celku Dobroslavic, a propadá se tabulkou až na sestupové pozice. Lipník nedokázal potvrdit první letošní výhru z minulého kola a přenechal body hostujícímu H.Benešovu. Zůstává tak na posledním místě tabulky. Jesenický P. Hannig v prvním duelu sice vytvořil nový rekord drah v Michálkovicích (466), ale pak už hosté s jedinou výjimkou nebodovali a zaznamenali třetí porážku v řadě. Minervě se letos ve venkovních zápasech příliš nedaří a potvrdilo se to i v opavském derby. Souboj, ve kterém tentokrát nebyly k vidění nějaké individuální super výkony, rozhodl výrazně nižší počet chyb domácího celku. Přerov potvrdil domácí neporazitelnost a s přehledem si poradil s družstvem Krnova, čímž si udržel vedoucí pozici. Nejlepší byl domácí V. Venclík 473. Po bezchybném výkonu J.Trnky vedlo SKK Ostrava nad Odrami o více než 60 kuželek. Hosté pak měli i trochu štěstí při výhře o jednu kuželku v pátém souboji. Definitivně rozhodla poslední dvojice, kde hostující P. Dvorský jednoznačně přehrál domácího P.Holase.

KPMS

V Bohumínském derby poměrně s přehledem zvítězilo béčko, které předvedlo vyrovnanější výkony (tři hráči stejný výkon 421). VOKD B zahrálo doma o více než stovku méně než v minulém utkání a to nemohlo v žádném případě stačit. Béčko SKK totiž dosáhlo letos nejlepšího výkonu hostů na porubské kuželně, proto si zaslouženě odváží oba body a osamostatnilo se na čele tabulky. Kuželky HB podlehly doma Frenštátu, ale pouze proto, že J.Martiníková musela po 26. hodu odstoupit kvůli zranění (nebyl náhradník??). Domácí V. Kotrla 477! Sedlnické béčko si poradilo i s áčkem Poruby a stále se drží v popředí tabulky. Hranice venku ještě nezískaly ani bod. Tentokrát podlehly opavskému céčku, za které zahrál velmi pěkně B. Mrkvica 476. Béčko Minervy v tomto kole poprvé ztratilo body doma. „Na hruškách“ je načapalo družstvo Bílovce.

KPOL

Vedoucí Rýmařov dokázal využít jednoho výpadku v celku domácích a odváží si oba body z Mohelnice. Olomouc byla v souboji s Přemyslovicemi od začátku lepším celkem. Čestný bodík zachraňoval v posledním bloku v souboji majorů hostující M.Smékal. Prostějov zaznamenal první domácí ztrátu v souboji s Břidličnou B. Nejlepší byl hostující T.Fiury (466, bez chyby). Jeseník dosud venku nebodoval a nepovedlo se mu to ani v Šumperku, kde ztrácel do plných i v dorážce. Zábřeh rozhodl o svém vítězství nad Přerovem až v posledním bloku, kde uhrál téměř 80 kuželek. Nejlepší výkon M. Vološčuk 464. Šternberku se v posledních domácích zápasech daří a potvrdil to i v souboji s céčkem H.Benešova.