Komentáře k 6.kolu

01.11.2015 12:06

SMD

Michálkovice nezahrály v H.Benešově vůbec špatně, ale domácí tentokrát body nepustili. Velmi pěkné výkony předvedli L.Zeman 470 a J.Linhart  467. Břidličná nedokázala zopakovat předchozí domácí výkony a Přerov toho dokonale využil. Překvapením kola je nečekaně vysoká prohra Minervy v Jeseníku. Ze strany hostů to byl výrazně nejhorší výkon na jesenické kuželně, kde třeba vloni zahráli o 208 kuželek více. Lipník ani v dalším domácím utkání nebodoval. Tentokrát si body zaslouženě odváží nováček z Dobroslavic. Opava měla v Odrách našlápnuto k zisku bodů, poslední dva domácí hráči byli ale proti. Na dráhy byl celkový výsledek 5:7 pro hosty. Hráči SKK Ostrava si nedokázali poradit s velmi těžkou kuželnou v Krnově a od kanára je zachránila těsná výhra J.Trnky ve čtvrtém duelu. Zajímavé je, že v pěti soubojích po první dráze hosté vedli.

MSK

Hranice vyhrály na SKK na dráhy 5:7, takže celkový výsledek 7:1 pro domácí vypadá velmi krutě, ale na dráhy se v této soutěži nehraje a v poražených kuželkách byl rozdíl poměrně výrazný (85). Áčko VOKD si celkem jednoznačně poradilo s céčkem Opavy. Výsledky jednotlivých soubojů v Bílovci byly poměrně těsné, s jedinou výjimkou byli šťastnější hosté z VOKD B a odvážejí si cennou vysokou výhru 1:7. Další takto výrazný výsledek se zrodil v Bohumíně, kde domácímu béčku odolávalo družstvo Kuželky HB pouze v prvním bloku. Frenštát si doma Sedlnice pohlídal a ani výpadek v poslední dvojici nemohl nic změnit na jasné výhře. Základ k výhře Minervy B položil v prvním souboji výborným výkonem J. Král 479. Hosté korigovali těsnými výhrami (dvakrát o 1 kuželku) ale body zůstaly s přehledem doma. J. Martínková zahrála bez jediné chybičky.

OLK

Velmi dobrý výkon a jasnou výhru Přemyslovic korunoval v utkání s Mohelnicí výborným individuálním skóre M.Kolář 460. Velmi pěkné výkony byly k vidění v Přerově. V souboji majorů porazil domácí V. Pumprla šumperského J. Vymazala 470:462, čímž výrazně přispěl k výhře svého družstva. Překvapivá je pro mne výrazná výhra HKK Olomouc  C v H.Benešově. I když to bylo pouze o 24 kuželek (1,5:6,5). Prostějov v Zábřehu bojoval a na dráhy vyhrál, ale k bodům chyběly nakonec dvě devítky. Břidličná je zatím stoprocentní, i když zápas se Šternberkem otáčela až ve druhé půli, a nebýt výrazného výpadku v první dvojici, kdoví…? Rýmařov nadělil kanára domácímu Jeseníku. V prvním bloku domácí výrazně ztratili po střídání (zranění??) a nedařilo se jim ani v dalších fázích utkání, kde ztráceli především v dorážce.