Komentář k 8.kolu

15.11.2015 17:43

SMD

Ještě před poslední dorážkou mohli být hosté z Přerova v klidu a těšit se na body z Minervy. Z.Macháček hrál sice jen s jednou chybou, ale dorážka se mu vůbec nepovedla, a tak po famózním výkonu T.Slavíka(89, celkem 465) domácí nakonec vítězí o dvě kuželky. Jeseníku v utkání s Opavou vůbec nevyšel úvod a po vyrovnané střední části potvrdil výhru hostů pěkným výkonem M.Basista (461). Lipník získal první letošní body, když předvedl zatím nejlepší hostující výkon v Krnově. Je pravdou, že se domácí ani nepřiblížili svým předchozím domácím číslům. Odry si celkem snadno poradily s nováčkem z Dobroslavic, který dokázal držet krok pouze ve hře do plných. Dvacet pět stovek hosté v Břidličné většinou nehrají. V tomto kole se to povedlo Michálkovicím a byly za to odměněny ziskem obou bodů. Bez chyby hrál domácí Č. Řepka a hostující Z. Zhýbala. Pět vyrovnaných soubojů bylo k vidění v utkání H. Benešov B vers. SKK Ostrava. O bodech pro domácí rozhodl rozdíl z prvního bloku, kde zahrál domácí P. Dankovič 464.

KPMS

Minerva B nestačila ve Frenštátě ve hře do plných a tak body zůstaly doma. Dvě těsné prohry v začátku utkání mohou hosty z družstva Kuželky HB mrzet. Hranice získaly bodík za remízu i díky pěknému výkonu A. Ledvinové (461). Výrazně lepší plné rozhodovaly i o výhře VOKD A nad Bohumínem C. V souboji béček obou oddílů v Bohumíně, nedali domácí hostům šanci i přes výrazný výpadek v prvním bloku. Sedlnice se otřepaly ze dvou porážek a nečekaně snadno získaly body v Bílovci. O výhře SKK Ostrava B nad céčkem Opavy se rozhodlo v první polovině utkání. V druhé půlce již byly hosté vyrovnaným soupeřem. Bez chyby hrála domácí L. Pouchlá.

KPOL

Od začátku utkání v Jeseníku bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec. Hosté z Mohelnice si nakonec odvážejí kanára. Přerovští rozhodli utkání s HKK Olomouc v prostřední části, kde nahráli 122 kuželek. Pěkný výkon R. Petřík 467. V Rýmařově bylo utkání vyrovnané až do samotného závěru. Až poslední dorážka rozhodla o tom, že hosté ze Šternberka odjeli s prázdnou. Zábřeh po prvním bloku v H.Benešově na kolky vedl, ale v dalších fázích již byli domácí lepší. D. Láčík na dvojce 247. Prostějov si v Přemyslovicích vytvořil drobný náskok ve druhé části, který dokázal udržet až do konce. J.Čapka 321 do plných. Břidličná držela naději alespoň na remízu až do závěru utkání. Tři kuželky nakonec rozhodly o tom, že z výhry se radoval Šumperk.