11.kolo soutěží

06.12.2015 18:05

SMD

V 11. kole bylo dosaženo dvou rekordů drah. Ženský rekord kuželny v Lipníku překonala v utkání s Břidličnou domácí V. Kolářová výkonem 470 kuželek a výraznou měrou tak přispěla k prvnímu domácímu vítězství v sezoně. Stejného výkonu do plných jako zmíněná rekordmanka dosáhl i oderský P. Dvorský v Horním Benešově. Protože k tomu přidal excelentních 204 dorážky, byl z toho krásný nový rekord drah 3-4, který činí 515 kuželek. Bohužel to pro hosty znamenalo pouze úpravu skóre tak, aby si neodvezli kanára. Oběma novým rekordmanům srdečně gratuluji. Velké štěstí mělo v utkání s Krnovem družstvo Opavy. Na zdánlivě jasnou výhru 6:2 jim stačilo vyhrát pouze 4,5 dráhy a celkově v jejich prospěch rozhodovaly jen čtyři kuželky. Stejným celkovým rozdílem zvítězilo i SKK Ostrava nad Jeseníkem. Tady ale utkání zdaleka tak vyrovnané nebylo. Přerov otáčel výsledek utkání v Michálkovicích až v poslední třetině, když zejména poslednímu domácímu hráči se vůbec start nevydařil. Hráči Minervy si nedokázali poradit s kuželnou v Dobroslavicích a ztratili tak kontakt se špičkou tabulky. Po polovině soutěže je na čele Přerov B o bod před béčkem Opavy. Na konci tabulky jsou s odstupem čtyř bodů Lipník a Břidličná, kteří se zatím radovali z výhry pouze dvakrát.

MSKP

Bohumín B zahrál na Minervě nejlepší letošní výkon hostujícího družstva 2599, ale na domácí ani to nestačilo, a po jejich výkonu 2647(také nejlepším v sezóně) zůstávají oba body doma. Hranice podlehly v Bohumíně místnímu céčku především zásluhou výborného výkonu L. Modlitby 479 (plné 332). Sedlnicím se zápas s béčkem Ostravy vůbec nepodařil a hosté si odvážejí výraznou výhru 1:7. Hráči Opavy C vyhráli dva duely skoro o stovku a celkově z toho bylo jasné vítězství nad Frenštátem. J. Žídek z VOKD A zahrál v Bílovci bez chyby a bylo z toho krásné číslo 477. Bohužel ostatní spoluhráči ho příliš nepodpořili a tento výkon bral jediný bod hostů v tomto utkání. Kuželky HB dokázaly využít výpadku domácích a odvážejí cenné body z Poruby. Po polovině vede tabulku SKK Ostrava B se čtyřbodovým náskokem na áčko VOKD a Bílovec. Druhá polovina tabulky je velice vyrovnaná a mezi šestým Bohumínem B a posledním družstvem Kuželky HB jsou pouhé tři body.

OLKP

Vyrovnaná je horní i dolní část tabulky. Na čele jsou se shodným počtem bodů celky Břidličná B, HKK Olomouc C a Rýmařov B. V těsném závěsu pak číhá Prostějov B. Na konci je zatím Jeseník B, který ztrácí bodík na H.Benešov C a Šternberk. Břidličná po první třetině zápasu v Zábřehu sice těsně prohrávala, ale potom utkání zcela ovládla. Základ výhry HKK nad Jeseníkem položil již v prvním bloku domácí J.Kropáč 466. Rýmařov ztratil vedení v soutěži prohrou v Prostějově, kde byli domácí výrazně lepším celkem. Jejich výhru korunoval v závěru pěkným výkonem J. Jurda 471. Obdobně kvalitní výkon předvedl také přerovský J.Hradílek 479 ve vítězném domácím utkání s Přemyslovicemi. I v Šumperku byla k vidění skvělá individuální hra - k výhře domácích nad Šternberkem výrazně přispěl M.Sedlář výkonem 478 kuželek. Zbývá ještě dohrát utkání Mohelnice s H.Benešovem C.