10.kolo

29.11.2015 17:05

SMD

V tabulce se začínají rýsovat favorité soutěže. Přerov si, i přes první domácí ztrátu po remíze s Opavou, udržel jednobodový náskok na čele. O ten jediný bodík jsou v závěsu Odry a Opava B. S odstupem dalšího bodu se drží na čtvrtém místě Minerva Opava. Další celky již trošku začínají ztrácet. Na druhém konci tabulky výrazněji ztrácí se 4 body družstvo Břidličné, která po šesté v řadě prohrála, tentokrát s SKK Ostrava. Úplně poslední zůstává Lipník se zatím jedinou výhrou. V příštím kole se oba utkají o Černého Petra po první polovině sezony. Jeseník překonal útlum a s přehledem si doma poradil s Dobroslavicemi. Michálkovice začaly na Minervě velmi dobře, ale od třetího duelu měli navrch především v dorážce domácí, takže export bodů se nekonal. Lipník letos látá sestavu, jak se dá a ani v Odrách na domácí nestačil a prohrál skoro o 200 kuželek. Opava sahala v Přerově dokonce po obou bodech, domácí na poslední dráze uhájili šest kuželek náskoku. Krnov zatím bodoval pouze doma. I v utkání s H. Benešovem dokázal dokonale využít znalosti domácí těžké dráhy.

MSK

SKK Ostrava B získal osmou výhru v řadě (doma s Bohumínem C 8:0) a je na čele s dvoubodovým náskokem. Na druhém místě se drží áčko Poruby, které si doma poradilo s béčkem Minervy, M.Skopal 454). Poslední celek tabulky Kuželky H.Benešov předvedl proti céčku Opavy velmi pěkný výkon a zaslouženě získal další body (Kotrla 470, Martiník 452). Škoda smůly v minulém utkání, kdy rozhodovalo zranění. Hranice po nevydařeném úvodu nyní pravidelně doma získávají body a potvrdily to i v utkání s porubským béčkem. Frenštát tentokrát nevyužil výhody domácí kuželny a přenechal oba body Bílovci. Sedlnice ztratily v prvním bloku příliš mnoho kuželek, a tak body zůstaly doma.

OLK

Rýmařov porazil doma Šumperk (pátá výhra v řadě) a vede tabulku s náskokem dvou bodů. HKK Olomouc získal důležité body v Břidličné a se stejným bodovým ziskem jsou oba celky na druhém a třetím místě. Drama do posledního hodu bylo k vidění v Jeseníku. Vyrovnaný výsledek na body i kuželky je možná pro hosty spíše ztrátou, protože před poslední dorážkou ještě vedli o 35 kuželek. H.Benešov si poradil s Přerovem především zásluhou lepší dorážky. Zábřeh C si odváží čtvrtou porážku z venku, tentokrát z Přemyslovic, kde také rozhodovala výrazně lepší dorážka. Šternberk se nedokázal přiblížit svým minulým domácím výsledkům a oba body si zaslouženě odváží Mohelnice.