MS+OL kraj – 6. kolo

29.10.2017 07:32

MS-kraj: Po prohře vedoucí Minervy B v Porubě i Oder v Bílovci je teď čelo velice vyrovnané. Na první místo proklouzl po výhře s Hranicemi B tým Hlubiny. Tak jako v OL-kraji se v tomto kole jasně prosadily domácí celky, výsledkem v průměru 6:2. V Bohumíně získali domácí v utkání s Dobroslavicemi první čtyři výhry, hosté v závěrečné třetině jen snížili (P.Číž-454). Podobné to bylo v Bílovci. Čtyři první výhry domácích po výborných výkonech a hned tam byl náskok přes 200 kolků! Nakonec Odry stačily jen snížit. Výkon domácích byl samozřejmě nejlepší v sezóně. Rekord? Také Porubští měli s Minervou daleko lepší úvod a výhrou se přiblížili čelu tabulky. Spodní část tabulky patří zatím třem družstvům, které mají na svém kontě jen dva body. Tři zápasy jsou ještě odložené, jeden z nich se hraje v úterý 31.10.

OL-kraj:  Vše pro domácí, to znamená, že Rýmařov zůstává už s dvoubodovým náskokem první před Lipníkem a Olomoucí.  V souboji se čtvrtým týmem Horního Benešova prohrával Rýmařov po první třetině 0:2 a -60, potom už body nepustil. V Horním Benešově se hosté po dvou třetinách ujali vedení, když L.Horňák dosáhl na 470 a Zábřeh měl nadějných 63 kolků. Rozhodující závěr ale patřil domácí smíšené dvojici. V Olomouci držel Přerov vyrovnaný stav jen v první třetině, pak již vítězili jen domácí. V Lipníku n/B se Jeseník příliš neprosadili, jen P.Rosypalová ml. a byla nejlepší v celém utkání. Také v Břidličné to měli hráči z Přemyslovic obtížnější. Domácím zahrál nejlépe L.Řepka ml. (440) a vyšvihli se již na čtvrté místo. Poslední Mor.Beroun nezahrál v Šumperku špatně, rozdíl 36 kolků hovoří za vše. Body ale zůstaly doma.