MS+OL kraj – 11. kolo

03.12.2017 09:08

MS-kraj:  V tomto kole skončila čtyři utkání přesvědčivě pro domácí, jedna výhra venku zbyla pro Dobroslavice a v posledním se dělily body. Bylo to utkání na Minervě, kde přijely Odry B. Začátek probíhal jako jindy v Opavě pro domácí, ale pak přišli ke slovu hosté. D.Malina i jeho spoluhráčka S.Ovšáková zcela otočili stav. Zvláště výsledek posledně jmenované (494) byl nejlepší v sezóně. Poslední dva hráči domácích museli poté stahovat přes 90 kolků ztráty. Málem se jim to podařilo, přesto však ještě dva kolky k výhře chyběly. Ve zcela vyrovnaném utkání v jiné části Opavy se domácímu C-družstvu nevydařil závěr, a tak tým Dobroslavic odvezl oba body. Po minulých ztrátách se znovu dostal do hry. Stejné platí o dvou týmech, které udělily soupeřům nepopulárního „kanára“. Bílovec a Poruba A jsou tak zpátky ve hře. V souboji dvou posledních týmů vysoko zvítězily Hranice, které se opírají o dobré výkony A.Ledvinové. Ta ještě v soutěži neprohrála, podobně jako v OL-kraji L.Horňák. Vedoucí tým Hlubiny vedl ze začátku 3:0, potom je trochu zaskočil nejlepší výsledek hostujícího V.Kotrly, ale výhru s KHB už domácí udrželi. Bude se nyní čekat na dva odložené zápasy. V čele soutěže jednotlivců je po podzimní části M.Zezulka z Bílovce před S.Ovšákovou z Oder.

OL-kraj:  Všechna utkání pro domácí! V Šumperku to měli hosté z Rýmařova dobře rozjeté k další výhře. Po maximu sezóny A.Sochora ve druhé třetině (460) šli hosté do vedení 3:1 a měli 17 kolků navíc. V první padesátce poslední třetiny oba hráči hostů svůj náskok ještě zvýšili. Druhá padesátka ale vše obrátila pro domácí. Lipník měl v Olomouci lepší začátek hlavně zásluhou nejlepšího výkonu R.Štětky (460). Ve druhé třetině měli navrch domácí a zde zahrál nejlépe J.Krajzinger (459). Ve třetí části získali hosté jen druhý bod. Benešovské derby přineslo jasnou výhru C-družstva a nejlepší výsledek Zd.Černého, který se tak po podzimní části dostal do vedení v soutěži jednotlivců před Zd.Fiurym z Břidličné. Také další tři zápasy skončily stejným skórem pro domácí, když Zábřeh ho ještě o půl bodu vylepšil. Zde zahrál výkon sezóny M.Pěnička (473) a také i družstvo Zábřeha. Mor.Beroun nezahrál v Přerově špatně, ale nestačilo to než na jedinou výhru I.Mrhala. Jedině R.Cundrla bodoval v Břidličné za Jeseník. K tomu ještě dva trochu těsnější výsledky a to bylo pro hosty málo. Zbývá dohrát pouze jediné utkání Jeseník B-Přerov C – v sobotu 9.12.2017.

Soupisky pro jarní část soutěže zasílejte do 31.12.2017 e-mailem na adresu vedoucího skupiny.