Aktuality

Změna věkových kategorií

04.04.2024 10:42

Zásadní sdělení k věkovým kategoriím.

V loňském roce proběhla konference světové federace NBC při příležitosti konání světových šampionátů ve Varaždínu. Výstupem z tohoto jednání byla mimo jiné dohoda na úpravě věkových kategorií. V návaznosti na to VV ČKA rozhodl o sladění mezinárodních předpisů s těmi národními tak, aby nevznikaly zbytečné nesoulady a problémy v případě, že by národní úprava zůstala odlišná.

Kompletní znění mezinárodních pravidel, které bude účinné od 1. 7. 2024, naleznete na tomto odkazu: https://www.wnba-nbc.com/news/new-nbc-regulations-2023-and-2024. Konkrétní bod pravidel věnovaný věkovým kategoriím hráčů se nachází na straně 19 textu a je označený jako 7.1.1 „Altersklassen/Age classification“.

Od příští sezóny bude kategorie mladších žáků zahrnovat hráče od 10 do 13 let, kategorie bude označená jako U13. Kategorie starších žáků U15 bude zahrnovat hráče ve věku 14 a 15 let. Posun nastane i pro kategorii dorostu, která bude nově označena jako U19 pro hráče od 16 do 19 let. Snížení rozsahu nastane v kategorii juniorské U23, kam nově budou patřit hráči mezi 20. až 23. rokem věku.

V důsledku těchto změn všichni hráči žákovské a dorostenecké kategorie zůstanou pro příští soutěžní ročník ve stejné věkové kategorii a budou se účastnit stejných soutěží jako v současném ročníku.

6. kolo Severomoravské soutěže mládeže
V neděli 24. března se uskutečnilo poslední kolo základní části Severomoravské regionální soutěže mládeže.
Turnaj skupiny "A" na kuželně v Rýmařově vyhrálo družstvo TJ Horní Benešov. Nejlepšího výkonu dosáhl Adam Vejmola (KK Šumperk "A"), který porazil 456 kuželek. V této skupině zvítězilo družstvo KK Šumperk "A", na druhém místě je družstvo TJ Horní Benešov.
Družstva skupiny "B" soupeřila na kuželně v Zábřehu. Zde zvítězilo družstvo TJ Sokol Přemyslovice "A", nejlepšího výkonu dosáhl  Marek Weinlich (KK Zábřeh A), který porazil 450 kuželek. V této skupině zvítězilo družstvo Sokol Přemyslovice "A" na druhém místě je družstvo KK Zábřeh "A".

Do finálového turnaje postupují první dvě družstva z obou skupin. Tento turnaj se uskuteční na kuželně TJ Odry v neděli 7. dubna od 10:00 hodin.

06.03.2024 06:39
Páté kolo Severomoravské soutěže mládeže
V neděli 3. března bylo odehráno 5. kolo Severomoravské regionální soutěže mládeže.
Turnaj skupiny "A" , který se tentokrát hrál na kuželně v Šumperku vyhrálo  domácí družstvo KK Šumperk "A". Nejlepšího výkonu dosáhl Tobiáš Kučerka (TJ Horní Benešov), který porazil 476 kuželek. Tabulku průběžně vede družstvo KK Šumperk "A", na druhém místě je družstvo TJ Horní Benešov.
Družstva skupiny "B" soupeřila na kuželně v Prostějově. Zde zvítězilo družstvo KK Zábřeh "A", nejvyšší výkon předvedli Pavel Močár (TJ Sokol Přemyslovice A) a Karel Brzobohatý (KK Zábřeh A), oba shodně 435 poražených kuželek. Tabulku průběžně vede Sokol Přemyslovice "A" na druhém místě je družstvo KK Zábřeh "A".
Poslední kolo základní části soutěže bude 24. března na kuželnách v Rýmařově a Zábřehu.

Elektronická evidence

13.02.2024 16:43

Elektronická evidence - veřejná část

Dnes byla spuštěna nová část elektronické evidence členské základny ČKA - veřejná část.

Elektronická evidence členské základny ČKA již neslouží pouze správcům oddílů, ale nově i široké veřejnosti. Nyní máte možnost nahlížet do členské základny a zjistit si základní údaje o členech ČKA, samozřejmě s ohledem na zásady GDPR. Žádné citlivé údaje nejsou k dispozici. Ve veřejné části dohledáte pouze údaje potřebné pro sportovní činnost, konkrétně se jedná o:

• funkce (trenér, rozhodčí, kolaudátor)

V elektronické evidenci můžete vyhledávat pouze členy se zaplaceným členským příspěvkem a členy v karenční lhůtě, starší registrace nejsou veřejně přístupné. Elektronická evidence je dostupná na adrese evidence.kuzelky.cz Pro přihlašování do administrátorské sekce pro správce oddílu slouží stejná adresa, pouze využijte přihlašovací odkaz v pravém horním rohu. Současná veřejná sekce nahrazuje i přístupy pro krajské funkcionáře.

Veřejná evidence je v testovacím módu, budeme rádi za jakékoliv připomínky k fungování systému, případně návrhy na vylepšení. Veškeré připomínky prosím zasílejte na adresu sekretariat@kuzelky.cz

06.02.2024 17:26
Čtvrté kolo Severomoravské soutěže mládeže
Čtvrté kolo Severomoravské regionální soutěže mládeže proběhlo v neděli 4. února, tentokrát na kuželnách v Horním Benešově a Zábřehu.
Turnaj skupiny "A" v Horním Benešově vyhrálo družstvo KK Šumperk "A". Nejlepšího výkonu dosáhl Adam Vejmola (Šumperk A), který porazil 452 kuželek. Tabulku průběžně vede družstvo KK Šumperk "A", na druhém místě je družstvo TJ Horní Benešov.
Družstva skupiny "B" odehrála turnaj na kuželně v Zábřehu. Zde zvítězilo družstvo KK Zábřeh "A", nejvyšší výkon předvedl Pavel Močár (TJ Sokol Přemyslovice A), který porazil 462 kuželek. Tabulku průběžně vede Sokol Přemyslovice "A" na druhém místě je družstvo KK Zábřeh "A".
Příští kolo bude 3. března na kuželnách v Šumperku a Přerově.

Finále krajských přeborů 2024

17.01.2024 17:22

V sekci přebory jednotlivců naleznete všechny rozpisy finálových turnajů,startovní listiny a jmenovité pořadí hráčů. Veškeré odhlášky směřujte na moji adresu, aby mohl být osloven případný náhradník.

mail: gustav.vojtek@seznam.cz

tel: 604 989 887

Děkuji

Gustav Vojtek

04.12.2023 11:00
V neděli 3. prosince proběhlo třetí kolo regionální soutěže mládeže.
Skupina A hrála svůj turnaj na kuželně v Porubě. Zvítězilo zde družstvo TJ Horní Benešov, nejlepšího výkonu dosáhl hráč vítězného družstva Tobiáš Kučerka, který porazil 402 kuželky. Po třetím kole vede tabulku družstvo TJ Unie Hlubina.
Družstva skupiny B měřila síly na kuželně v Prostějově. Zde vyhrálo družstvo TJ Sokol Přemyslovice A. Nejlepší výkon předvedl Luděk Nekuda (KK Zábřeh B), který porazil 471 kuželek. V této skupině je průběžně na prvním místě družstvo TJ Sokol Přemyslovice A.
Příští turnaje proběhnou 4. února na kuželnách v Horním Benešově a v Zábřehu.