Aktuality

SM DIVIZE-8.kolo

14.11.2017 16:20

V osmém kole severomoravské divize byla úspěšnější domácí družstva. Překvapením je určitě výhra Jeseníku na Minervě o 23 kuželek. Ve velice vyrovnaném utkání v Opavě se domácím i hostujícím kuželkářům z Přerova podařilo shodit stejný počet kuželek 2616 a remíza je na světě.V zápase o první příčku v tabulce si domácí Šumperáci vytvořili náskok hned v úvodu utkání. Hosté z Michálkovic na to nenašli odpověď a přenechali první místo v tabulce Šumperku.V Přemyslovicích bylo utkání s Ostravou jasnou záležitostí domácích 7:1 o160.kolků.Druhé jednoznačné utkání proběhlo v Horním Benešově,kde domácí vyprovodili hosty z Krnova 8:0 o 312 kolků. Výkon 2789 je novým rekordem v Horním Benešově.Gratuluji.V posledním utkání padl také rekord kuželny v Bohumíně se o to postaraly Sedlnice výkonem 2652 a zaslouženě si odvážejí dva body.Také gratuluji.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 8. kolo

12.11.2017 09:46

MS-kraj:  Jedinou výhru venku vybojovaly Dobroslavice. Tým měl v Sedlnicích v úvodu přes 70 kolků náskoku. Domácí však dotahovali a na konci jim chybělo 6 kolků! V ostatních zápasech zvítězily suverénně domácí týmy. Vyrovnanější to bylo jen v derby obou celků Poruby, kdy áčko muselo hrát až do poslední třetiny. Ještě že J.Žídek dosáhl výkonu sezóny (462). Hlubina měla s Odrami velice dobrý začátek, po výhře nejlepší z hostů S.Ovšákové se hosté dost přiblížili. Zadák V.Rábl (454) ale potvrdil výhru nejlepším výkonem sezóny, stejně jako i celé družstvo. Bílovečtí si doma také vylepšili výkon sezóny, který měli v 6.kole. Jediný bod získal až v posledním zápase M.Koraba. Všem výsledkům v Bílovci vévodí M.Zezulka. Hranice si uvědomily vážnost stavu a doma přehrály Minervu B. Nejvíc v letošní sezóně dosáhla na závěr A.Ledvinová (463). Opavě C hodně pomohl k výhře S.Holynski (456). Ve vedoucí skupině v boji o postup je více družstev. Hodně ještě napoví dva odložené zápasy.

OL-kraj:   Vše vyhráli domácí! Na potvrzení svého vedoucího postavení neměl Rýmařov B mnoho práce s béčkem Jeseníku. I tak zahrálo družstvo své maximum sezóny. Hostům se zaskvěl R.Cundrla (480). Další nejlepší výkony sezóny v Šumperku. C-družstvo a na závěr L.Mederová (454). A do třetice C-družstvo v Horním Benešově, které se maximem sezóny vypořádalo s týmem Moravského Berouna. Vcelku vyrovnané to bylo v Břidličné, kde hosté z Lipníka vyhráli první dva zápasy. V Zábřehu vyhráli domácí první čtyři zápasy s Přerovem a na řadě byl ještě L.Horňák. Jeden bod hostů zaznamenal J.Lenhart. Bojovalo se v Olomouci. Po dvou třetinách to bylo nerozhodné, definitivně o těsné výhře domácích rozhodl J.Tögel (441). Rýmařov B má na čele náskok čtyř bodů. Poslední je Moravský Beroun a další družstva nad ním jsou ohroženy. V čele jednotlivců je Zd.Černý, bez porážky je zatím L.Horňák.

SM DIVIZE-7.kolo

06.11.2017 18:32

V sedmém kole SM divize bylo k vidění několik krásných výsledků.Venku braly body jen Přemyslovice a Šumperk. Jeseník nejlepším výkonem na podzim přehrál Bohumín.Sedlnice ve vyrovnaném utkání porazily až v samotném závěru hosty z Horního Benešova o 22 kuželek.Krnov doma zase zaváhal a body si odvážejí Přemyslovice.Ostrava začala se Šumperkem velice dobře 3:0 plus 120 kuželek,závěr však patřil hostujícím Šumperákům 0:3 plus 140.Opava v Michálkovicích začala dobře ale domácí nenechali nic náhodě a Peťa Řepecký zavelel k obratu.Přerov v nejlepším výkonem podzimu 2795, plus dvě pětistovky v podání Vojty Venclíka 514 a Vládi Mánka 520 porazil Minervu.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 7. kolo

05.11.2017 14:21

MS-kraj: V souboji prvních dvou týmů Hlubina až na jeden výpadek nezahrála špatně, na domácí to ale bylo málo. Na závěr T.Král atakoval pětistovku (494). Minerva tak na čele vystřídala svého soupeře. Další boj o čelní místa v tabulce se odehrával v Odrách. Napětí až do posledního utkání skončilo nakonec plichtou! Jeden kolek navíc v součtu pro Porubu! Poslední VOKD C ztratila doma body s Bílovcem tím nejtěsnějším poměrem. Bohumín C se přiblížil svému výsledku z minulého kola, který by stačil k výhře, ale v poslední třetině měli domácí oproti tomu menší ztrátu. Toho hosté ze Sedlnic využili. V Dobroslavicích tahaly Hranice od samého začátku za kratší konec a jedinou výhru získala až v posledním utkání po nejlepším výkonu v utkání A.Ledvinová. Možnost jít do vedení měla i Opava C v Horním Benešově. Proti dobře hrajícím domácím ale neměla šanci.

OL-kraj:  Vedoucí Rýmařov B jel do Lipníku potvrdit své vedoucí postavení. Že to půjde tak hladce, čekal málokdo. Domácí urvali pouze dva setové body. Rýmařov zahrál v této sezóně v Lipníku nejvíce. Také v Přerově se dařilo družstvu H.Benešov C. Po vyrovnaném boji měli nejlepší výsledek sezóny a do čela v Přerově se dostal i Zd.Černý výkonem 475. Další bod pro hostující družstvo získala Břidličná v Hor.Benešově. Po strhujícím průběho a výborných výkonech obou týmů to nakonec skončilo dělbou bodů. Zd.Fiury jako první v této sezóně zdolal hranici 500! Ostatní zápasy zvládla lépe domácí družstva. V Přemyslovicích to bylo drama až do konce a o výhře domácích 5:3 rozhodlo zřejmě 11 devítek v poslední dorážce Zd.Grulicha! V Jeseníku opět brala bank Petra mladší a hosté bodovali až v závěru. První výhru v soutěži získal překvapivě Mor.Beroun v utkání s HKK Olomouc C. Přitom začátek vyšel lépe hostům, kteří první dva zápasy přesvědčivě vyhráli.
 

Mil.Kovář

SM DIVIZE-6.kolo

29.10.2017 19:05

V šestém kole SM divize byly stoprocentně úspěšné domácí týmy. Přerov si doma nádherným výkonem 2781 poradil s Jeseníkem. Domácích se dokázal držet jen Vašek Smejkal a Zdeněk Janoud. Minerva zabrala a na domácí půdě porazila vedoucí tým divize Michálkovice o 36 kuželek.Opava v jasném zápase potvrdila dobrou formu z posledních kol.A i přes odložený zápas s Horním Benešovem se dostala  na druhé místo tabulky.Šumperk doma s posledním Krnovem nepřipustil žádné překvapení a získal dva body.Přemyslovice ve vyrovnaném zápase se Sedlnicemi vyhrály o 21 kuželek.Za Sedlnice po delší době nastoupil Martin Juřica.Marťo vítej zpět.Celkem jasné utkání v režii domácích se odehrálo v Horním Benešově.Až hostující Roman Honl získal jediný bod pro Bohumín.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 6. kolo

29.10.2017 07:32

MS-kraj: Po prohře vedoucí Minervy B v Porubě i Oder v Bílovci je teď čelo velice vyrovnané. Na první místo proklouzl po výhře s Hranicemi B tým Hlubiny. Tak jako v OL-kraji se v tomto kole jasně prosadily domácí celky, výsledkem v průměru 6:2. V Bohumíně získali domácí v utkání s Dobroslavicemi první čtyři výhry, hosté v závěrečné třetině jen snížili (P.Číž-454). Podobné to bylo v Bílovci. Čtyři první výhry domácích po výborných výkonech a hned tam byl náskok přes 200 kolků! Nakonec Odry stačily jen snížit. Výkon domácích byl samozřejmě nejlepší v sezóně. Rekord? Také Porubští měli s Minervou daleko lepší úvod a výhrou se přiblížili čelu tabulky. Spodní část tabulky patří zatím třem družstvům, které mají na svém kontě jen dva body. Tři zápasy jsou ještě odložené, jeden z nich se hraje v úterý 31.10.

OL-kraj:  Vše pro domácí, to znamená, že Rýmařov zůstává už s dvoubodovým náskokem první před Lipníkem a Olomoucí.  V souboji se čtvrtým týmem Horního Benešova prohrával Rýmařov po první třetině 0:2 a -60, potom už body nepustil. V Horním Benešově se hosté po dvou třetinách ujali vedení, když L.Horňák dosáhl na 470 a Zábřeh měl nadějných 63 kolků. Rozhodující závěr ale patřil domácí smíšené dvojici. V Olomouci držel Přerov vyrovnaný stav jen v první třetině, pak již vítězili jen domácí. V Lipníku n/B se Jeseník příliš neprosadili, jen P.Rosypalová ml. a byla nejlepší v celém utkání. Také v Břidličné to měli hráči z Přemyslovic obtížnější. Domácím zahrál nejlépe L.Řepka ml. (440) a vyšvihli se již na čtvrté místo. Poslední Mor.Beroun nezahrál v Šumperku špatně, rozdíl 36 kolků hovoří za vše. Body ale zůstaly doma.

Mil.Kovář

Smutná zpráva ze Šumperka

22.10.2017 17:15

MS+OL kraj – 5. kolo

22.10.2017 17:02

MS-kraj: Překvapením tohoto kola jsou domácí prohry dosud suverénních Oder B s céčkem Opavy a druhého mužstva v pořadí Dobroslavic s béčkem Hlubiny. Oběma družstvům se tentokrát nedařilo jako v předcházejících zápasech. První výhru zaznamenaly po pěti kolech Hranice, když přehrály VOKD Porubu. Zatím nulu u proher a remíz si udrželo béčko Minervy a je po tomto kole na čele soutěže. V utkání s týmem Bílovce se definitivně rozhodlo až v posledních dvou střetnutích, po výhrách R.Smijové (452) a T.Krále (479). C-tým Poruby měl po první třetině ztrátu přes 100 kolků a to už skoro ženská část týmu hostů dokázala lehce udržet. Stejně jako Hranice si také KHB v nedělním utkání zajistily jasnou výhrou první body.

OL-kraj:  Družstvo Rýmařov B se osamostatnilo na čele soutěže a má dvoubodový náskok před šesticí týmů. V Přemyslovicích odehrál Rýmařov celkem šťastný zápas, po prohře v první třetině ve všech zbývajících vždy těsně vyhrával. Celkový rozdíl +26 kolků. V místním derby bývalých hráčů Břidličné prohrál domácí Mor.Beroun 2:6. K výhře rázně přispěl výkon a ustavující rekord T.Fiuryho (484). D-tým Hor.Benešova si s Lipníkem od začátku udržoval převahu. Zato mnohem těžší to měl C-tým stejného oddílu v Jeseníku. Po nerozhodné první třetině byly zbývající zápasy velmi vyrovnané, ale vždy se sťastným koncem pro hosty. Také v Zábřehu byla HKK Olomouc C vyrovnaným soupeřem až do poslední třetiny. Nejlíp zahrál u domácích V.Čamek (471). V Přerově to domácí neměli vůbec jisté. Nebýt jednoho výpadku hostů, tak by se rozhodovalo až na konci. Nejlepší byli u domácího Přerova M.Holas (474) a R.Petřík (465), u Šumperka P.Košťál (470).

SM DIVIZE-5.kolo

22.10.2017 16:08

V pátém kole SM divize venku získala dva dody Opava a jeden bod si veze Horní Benešov z Jeseníku. Jeseník dělal co mohl,dokonce dvakrát střídal ale dvou bodů se nedočkal.Pouze čtyři kuželky rozhodly o tom,že Horní Benešov si odváží bod. V Bohumíně se podařilo Přemyslovicím nahrát shodný počet sražených kuželek jako domácím. Až v posledním náhozu strhl vítězství na stranu domácích Roman Honl. V Sedlnicích po špatném začátku oslabeného Šumperka,bylo utkání v režii domácích. Krásný výkon předvedla Klára Tobolová 454 a nahrála ze všech hráců nejvíc. Krnov doma opět nezískal ani bod.Ve vyrovnaném utkání rozhodlo 17 kuželek ve prospěch Opavy. SKK Ostrava doma hladce porazila Minervu,která po nejhorším výkonu kola (2314) se drží stále na předposledním místě tabulky.Takovou Minervu nepamatuji, kluci zaberem. Michálkovice potvrdily roli favorita a přehrály Přerov.

SM DIVIZE-4.kolo

15.10.2017 20:38

Čtvrté kolo bylo stoprocentní  záležitostí domácích družstev.Michálkovice si poradily s Jeseníkem,který nahrál pouze dvě čtyřstovky.Přerov začal ve velkém, 486-Bartoše a 483-Venclíka domácím stačilo na klidný průběh utkání.Minerva letos poprvé bere dva body s posledním Krnovem. Až poslední dvojice Slanina,Slavík pojistila výhru o 20 kuželek.V Opavě bylo utkání značně ovlivněno zraněním Jardy Toboly,který 37.hodem ukončil start ze zdravotních důvodů.Přeji brzké uzdravení.Bohumín v Šumperku byl po celou dobu zápasu  slabším týmem a dostal kanára 8:0. V Přemyslovicích bylo utkání dramatické až do posledního hodu.Radek Grulich svým výkonem zajistil domácím dva body.Trojka kola-Bartoš Martin-486,Venclík Vojtěch-483,Grulich Radek-481.

Gustav Vojtek

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>