Aktuality

Přebory jednotlivců 2018

17.01.2018 21:17

Na dnešním VV MS+OL kraje byly schváleny startovní listiny a jmenovité pořadí hráčů a hráček finálových turnajů přeborů jednotlivů MS+OL kraje. V sekci přebory jednotlivců naleznete tyto dokumenty,které budu aktualizovat podle odhlášených účastníků a nominovaných náhradníků. Jmenovité pořadí hráčů se může lišit od rozpisů jednotlivých kategorií!!! To znamená že se účastníci finálových turnajů budou řídit jmenovitým pořadím hráčů. Důvodem jsou dojezdové vzdálenosti u náhradníků a vytíženosti aut .Prosím zástupce OKS a předsedy oddílů aby tyto informace předaly na hráče. Žádám hráče a hráčky,kteří už teď vědí ,že se nezúčástní finálového turnaje(jedno z jakých důvodů) ať mi dají vědět,abych mohl oslovit případné náhradníky. Smlouvy o pořádání finálových turnajů budou zaslány na adresy ředitelů turnajů. V případě nějakých dotazů mě kontaktujte.

Gustav Vojtek

gustav.vojtek@seznam.cz

604 989 887

STK MS+OL kraje

SM DIVIZE-12.kolo

16.01.2018 18:07

V prvním jarním kole domácí berou body domácí družstva až na překvapení v Šumperku.Jeseník nenechal nic náhodě a hladce si poradil s posledním Krnovem.Sedlnice hezkým domácím výkonem nedaly šanci hostům z Ostravy(196 kolků). Bohumín si hlídal výsledek od začátku až do konce utkání a Michálkovice nedokázaly odpovědět.Horní Benešov nejlepším výkonem kola(2710) nedal šanci Přerovu.Přemyslovice vyprovodily hosty z Minervy kanárem a dotahují se na čelo tabulky. Šumperským domácí zápas vůbec nevyšel.Opava zahrála vyrovnané výkony a odváží si cenné dva body.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 12. kolo

14.01.2018 16:20

MS-kraj:  Jinak je zde od začátku roku boj o přední místa a tím o postup. Prvních pět týmů přesvědčivě vyhrálo, nečekala se jen výhra Oder v Dobroslavicích. Již v příštím kole, kdy jedou čtyři z nich na venkovní kuželny, se může vyrovnanost na čele trochu narušit. V šestém utkání kola, kde se jednalo spíše o umístění v závěru soutěže, se bojovalo mezi Hranicemi a družstvem KHB. Po vyrovnaném a dramatickém průběhu to mohlo v posledních hodech dopadnout s dělením bodů jakkoliv, nakonec však domácí vyhráli celkově o jedinou kuželku.

OL-kraj:  Po druhé porážce Rýmařova B za sebou se situace v popředí tabulky stále více vyrovnává. O jeden bod má méně druhý Hor.Benešov C a pak následuje dvojice Břidličná a HKK Olomouc C. V boji o záchranu vyhrál poslední Mor.Beroun v Jeseníku a také se dotáhl na družstva před ním. Jeseníku teď chybí několik hráčů, nicméně M.Beroun zahrál sezónní výkon družstev a po první třetině již měl náskok přes 110 kolků.  Dobrý výsledek uhrálo béčko Přemyslovic v Přerově a do čela jednotlivců v sezóně se zde dostal T.Zatloukal (476). Další sezónní výsledek i výhru dosáhla Břidličná v Šumperku, přestože domácí K.Petková držela naděje domácích po výkonu sezóny (471). Lipník měl v H.Benešově dobrý začátek, ale domácí zápas otočili. Nejlepe u domácích Zd.Černý (468) u hostů V.Kolářová (463) a R.Štětka (464). V Zábřehu za H.Benešov D bodovala pouze rodina Hendrychova, zbývající zápasy patřily domácím.  

Vánoční turnaj

01.01.2018 19:14

Vánoční turnaj mládeže (dorost).doc

Přebory jednotlivců 2018

21.12.2017 19:31

V sekci přebory jednotlivců naleznete obecné informace ke krajským přeborům jednotlivců a přehledovou tabulku míst konání a časového rozvrhu kvalifikačních turnajů. Žádám zástupce jednotlivých OKS o kontrolu údajů,jestli je vše podle jejich požadavků.Rozpisy jednotlivých kategorií budu postupně zveřejňovat. 

Gustav Vojtek

SM DIVIZE-11.kolo

04.12.2017 16:00

V jedenáctém kole Sm divize vyhrály všechny zápasy domácí družstva. Opava si body s Jeseníkem uhájila až v samotném závěru utkání. Šumperk si doma hladce poradil s Minervou.Přemyslovice si ve vyrovnaném zápase poradily s Přerovem o 37.kolků.Horní Benešov si taky celkem hladce poradil s hosty Michálkovic.Sedlnice rozdrtily Krnov o 224.kolků a Bohumín o 220.kolků Ostravu.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 11. kolo

03.12.2017 09:08

MS-kraj:  V tomto kole skončila čtyři utkání přesvědčivě pro domácí, jedna výhra venku zbyla pro Dobroslavice a v posledním se dělily body. Bylo to utkání na Minervě, kde přijely Odry B. Začátek probíhal jako jindy v Opavě pro domácí, ale pak přišli ke slovu hosté. D.Malina i jeho spoluhráčka S.Ovšáková zcela otočili stav. Zvláště výsledek posledně jmenované (494) byl nejlepší v sezóně. Poslední dva hráči domácích museli poté stahovat přes 90 kolků ztráty. Málem se jim to podařilo, přesto však ještě dva kolky k výhře chyběly. Ve zcela vyrovnaném utkání v jiné části Opavy se domácímu C-družstvu nevydařil závěr, a tak tým Dobroslavic odvezl oba body. Po minulých ztrátách se znovu dostal do hry. Stejné platí o dvou týmech, které udělily soupeřům nepopulárního „kanára“. Bílovec a Poruba A jsou tak zpátky ve hře. V souboji dvou posledních týmů vysoko zvítězily Hranice, které se opírají o dobré výkony A.Ledvinové. Ta ještě v soutěži neprohrála, podobně jako v OL-kraji L.Horňák. Vedoucí tým Hlubiny vedl ze začátku 3:0, potom je trochu zaskočil nejlepší výsledek hostujícího V.Kotrly, ale výhru s KHB už domácí udrželi. Bude se nyní čekat na dva odložené zápasy. V čele soutěže jednotlivců je po podzimní části M.Zezulka z Bílovce před S.Ovšákovou z Oder.

OL-kraj:  Všechna utkání pro domácí! V Šumperku to měli hosté z Rýmařova dobře rozjeté k další výhře. Po maximu sezóny A.Sochora ve druhé třetině (460) šli hosté do vedení 3:1 a měli 17 kolků navíc. V první padesátce poslední třetiny oba hráči hostů svůj náskok ještě zvýšili. Druhá padesátka ale vše obrátila pro domácí. Lipník měl v Olomouci lepší začátek hlavně zásluhou nejlepšího výkonu R.Štětky (460). Ve druhé třetině měli navrch domácí a zde zahrál nejlépe J.Krajzinger (459). Ve třetí části získali hosté jen druhý bod. Benešovské derby přineslo jasnou výhru C-družstva a nejlepší výsledek Zd.Černého, který se tak po podzimní části dostal do vedení v soutěži jednotlivců před Zd.Fiurym z Břidličné. Také další tři zápasy skončily stejným skórem pro domácí, když Zábřeh ho ještě o půl bodu vylepšil. Zde zahrál výkon sezóny M.Pěnička (473) a také i družstvo Zábřeha. Mor.Beroun nezahrál v Přerově špatně, ale nestačilo to než na jedinou výhru I.Mrhala. Jedině R.Cundrla bodoval v Břidličné za Jeseník. K tomu ještě dva trochu těsnější výsledky a to bylo pro hosty málo. Zbývá dohrát pouze jediné utkání Jeseník B-Přerov C – v sobotu 9.12.2017.

Soupisky pro jarní část soutěže zasílejte do 31.12.2017 e-mailem na adresu vedoucího skupiny.

Mil.Kovář (ko.miloslav@seznam.cz)

SM DIVIZE-10.kolo

28.11.2017 18:42

V 10.kole SM divize braly domácí družstva pět výher venku vyhrál jen Šumperk.Jeseníku se v Krnově vůbec nedařilo(2252) a tak si Krnov připisuje druhou výhru v řadě.V Ostravě nebylo do posledních hodů jasno kdo získá dva body. Sedlnice se na závěr utkání snažily co mohly ale 24 kolků zůstalo ve prospěch domácích.Michálkovice jasně přehrály hosty s Bohumína o 164 kuželek.V Přerově bylo k vidění hned několik krásných výkonů,zvláště 503 Davida Janušíka.Horní Benešov se snažil a nezahrál vůbec špatně ale na domácí to nestačilo.Minerva si vzpoměla na lepší časy a 6:2 o105 porazila Přemyslovice.Šumperk měl v Opavě zase výborný začátek. Po dvou hráčích 0:2 -122 kolků to se těžko dotahuje.Domácí v prostřední části zápasu získali dva body ale na konec si Šumperáci odvážejí dva body a vedou tabulku o 3.body.

Gustav Vojtek

MS+OL kraj – 10. kolo

26.11.2017 16:04

MS-kraj:  Po prohře Hlubiny v Bohumíně se situace na čele soutěže ještě víc vyrovnala. Nyní již má nejméně osm družstev možnost bojovat o postup. Kdo bude podzimním mistrem, určí až poslední jedenácté kolo a také dvě dohrávky. Hlubina vedla v Bohumíně 3:1, domácím vyšla lépe poslední třetina a měli nakonec 8 kolků navíc. V Opavě předvedl Bílovec nejlepší výkon sezóny a po letos horším začátku se s ním musí počítat. V Sedlnicích začal porubský M.Bezruč výkonem sezóny (457), ale domácí postupně snižovali ztrátu a pro hosty muselo rozhodnout až poslední utkání. V Odrách domácí J.Frydrych opět vylepšil své maximum sezóny (463) a hosté z Dobroslavic už prohrávali 4:0. Posledními dvěma střetnutími již jen snižovali prohru. Druhou výhru v soutěži získal tým VOKD C s Minervou, když hostům se tentokrát nedařilo jako dříve. Čtyři body na konci tabulky mají též Hranice, které v neděli bojovaly o vylepšení umístění. V závěrečné třetině měla nejlepší hráčka hostí A.Ledvinová velice blízko k celkové remíze. Po první padesátce u ní svítilo na ukazateli 266! Potom ale domácí zabrali a těsnou výhru uhájili.  

OL-kraj:   Zde situace na čele není vůbec vyrovnaná, je zde jen jedno družstvo Rýmařov B. Má už náskok pěti bodů a pokusí se ještě v posledním kole postavení vylepšit. Doma stálé výkony kolem 2690 bodů, tým je bez slabin. Na druhé místo se dostal C-tým Hor. Benešova po výhře na těžké kuželně Lipníka. Týmu pomáhá hlavně výkon Zd.Černého, který v Lipníku zahrál výsledek sezóny (457), stejně jako i celé družstvo. Také družstvo Přemyslovic se letos dostalo nejvýš a nedalo Přerovu žádnou šanci. Rovněž i  Mor.Beroun zahrál letos nejvíce a získal svoji druhou výhru s Jeseníkem B, i když hosté nezahráli špatně. Břidličná si držela vedení od začátku a Šumperk domácí nedokázal ohrozit. Remízou skončilo utkání Zábřehu v Horním Benešově. V zajímavém průběhu byli zpočátku ve vedení hosté. Pak přišli ke slovu domácí Z.Kment (478) a M.Blažek (487), ale závěr patřil letos nejlepšímu L.Horňákovi (510)! Domácímu D-týmu na závěr aspoň zůstaly pro remízu pouhé 3 kolky!

Do konce podzimní části zbývá jedno kolo a jedno odložené utkání. Soupisky pro jarní část soutěže zasílejte do 31.12.2017 e-mailem na adresu vedoucího skupiny. Pokud někdo soupisku nezašle, má se za to, že nechce změnu. Soupiska se zapíše stejná, která byla zaslána pro podzimní část. (Bez hráčů dopisovaných průběžně.)

Mil.Kovář (ko.miloslav@seznam.cz)

SM DIVIZE-9.kolo

20.11.2017 17:19

V 9.kole Sm divize se body dělily, tři výhry pro domácí a tři výhry pro hosty. Jeseník doma zásluhou Vaška Smejkala (481) porazil Sedlnice o 72 kuželek. Krnov získal svou první výhru sezony s Bohumínem.Ostrava v domácím utkání s Horním Benešovem nepředvedla žádný oslnivý výkon a tak si dva body odvážejí hosté,kteří srazili o 21 kuželek více.Michálkovice si doma neudržely neporazitelnost a podlehly Přemyslovicím 1:7 o 84 kuželek. V Přerově začali Šumperáci ve velkém stylu 493 Martina Sedláře a 481 Michala Gajdíka byl základ k výhře hostů.Minerva v derby s Opavou si vzpoměla na lepší časy a zvítězila 7:1 o 98 kuželek.

Gustav Vojtek

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>